| Weight | 1.56 kg |
| Warranty | 1 year |
| Type | Smart Managed Switch |
| Port | 24 x 10/100/1000BASE-T,fixed |
| Network Standard | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1x, IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.3az |
| Data Transmission Rate | 48Gbps |
| MAC Address Table | 8 K |
| Environment | Operating temperature: 0°C to 50°C (32°F to 122°F) Storage temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating humidity: 10% to 95%(non-condensing) Storage humidity: 10% to 95% (non-condensing) MTBF (hr): 804,714 Heat dissipation (BTU/hr): 49.79 |
| Transmission Method | Store and Forward |
| Power Supply | Input: 100 - 240 V AC,50/60 Hz |
| Dimensions (L x W x H) | 267 x 162 x 42mm |
Zyxel GS1900-24E v2 24-port GbE Smart Managed Switch
No video available
No questions submitted for this product yet.
The More You Buy, the More You Profit — Go Wholesale!