| Weight | 392g (0.86 lb.) |
| Warranty | 01 year warranty |
| Type | 5-Port Web Managed PoE Gigabit Switch |
| Port | 10/100/1000 Mbps Ethernet Ports: 5 10/100/1000 Mbps Ethernet PoE+ Ports: 4 |
| Network Standard | IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az |
| Data Transmission Rate | Switching capacity (Gbps): 10 Gbps |
| MAC Address Table | 2K |
| Environment | Temperature: 0°C to 40°C/32°F to 104°F Humidity: 10% to 90% (non-condensing) |
| Transmission Method | Store and Forward |
| Advanced Functions | Advanced Energy-Savings |
| Power Supply | External Maximum power consumption (watt): 72 PoE power budget (watt): 60 Input voltage: 55 V/1.3 A |
| Dimensions (L x W x H) | WxDxH: 193 x 84 x 26 mm (7.6" x 3.3" x 1.0" ) |
Zyxel GS1200-5HPV2 5-Port Web Managed PoE Gigabit Switch
No video available
No questions submitted for this product yet.
The More You Buy, the More You Profit — Go Wholesale!